«Lill» jamoasi hujumchisi Oliviye Jiru o‘zining eng chiroyli deb hisoblagan goli haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
39 yoshli fransuz futbolchi «Arsenal» safida «Kristal Pelas»ga qarshi o‘yinda urilgan «skorpion zarbasi» bilan kiritilgan to‘pni eng yaxshi gol deb atadi. U o‘z gollarini umuman yomon emasligini ta’kidladi va Neymar kabi to‘p bilan mohirona harakat qiladigan yulduzlardan farqli o‘laroq, o‘zini qisman shoumen deb hisoblashini aytdi.
Ammo aynan «skorpion zarbasi» bilan kiritilgan gol uning eng yodda qolarli va noyob goli ekanligini ta’kidladi. Oliviye Jiru 2012 yildan 2018 yilgacha «kanonirlar» jamoasida o‘ynagan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday golni yana hech kim ko‘rmagan va ko‘rmasligi aniq. Bu fikrlar ingliz matbuotida keng yoritilgan.
Oliviye Jiru o‘zining professional faoliyati davomida ko‘plab muhim gollar urgan va o‘z jamoasiga katta hissa qo‘shgan futbolchilardan biridir.

Удар Скорпиона Жиру признан лучшим голом
Нападающий команды «Лилль» Оливье Жиру рассказал о своем голе, который он считает самым красивым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
39-летний французский футболист назвал лучшим голом мяч, забитый ударом «скорпиона» в матче за «Арсенал» против «Кристал Пэлас». Он подчеркнул, что его голы в целом неплохие, и в отличие от таких звезд, как Неймар, которые мастерски обращаются с мячом, считает себя отчасти шоуменом.
Однако именно гол, забитый ударом «скорпиона», он отметил как самый запоминающийся и уникальный. Оливье Жиру играл за «канониров» с 2012 по 2018 год.
По его словам, такой гол никто больше не видел и вряд ли увидит. Эти мысли широко освещались в английской прессе.
Оливье Жиру — один из футболистов, забивших множество важных голов и внесших значительный вклад в свою команду за время своей профессиональной карьеры.