Dyukov: Rossiya va Paragvay o‘rtasidagi o‘yin 2026-yilda bo‘lib o‘tadi
Rossiya terma jamoasi 2026 yilda Paragvay jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya Futbol Ittifoqi rahbari Aleksandr Dyukov ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, jamoalar 2024 yil mart oyida Moskva shahrida o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan edi, biroq «Krokus»dagi terror xurujiga bog‘liq xavfsizlik sabablaridan uchrashuv bekor qilingan.
Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, 2024 yil uchun tuzilgan kelishuv hali ham amalda qolmoqda va ehtimol o‘sha o‘yin 2026 yilda bo‘lib o‘tadi. So‘nggi do‘stlik o‘yinlarida Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida Eronni 2:1 hisobida, Boliviyani esa 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Shuningdek, noyabr oyida Valeriy Karpin boshqaruvidagi jamoa Sankt-Peterburgda Peru jamoasini qabul qiladi, Sochida esa Chili jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. Bu uchrashuvlar terma jamoaning tayyorgarligi va jahon futbolidagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Дюков: Игра между Россией и Парагваем состоится в 2026 году
Сборная России может провести товарищеский матч с командой Парагвая в 2026 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил глава Российского футбольного союза Александр Дюков. Напомним, что команды планировали сыграть в марте 2024 года в Москве, однако из-за террористической атаки в «Крокусе» встреча была отменена по соображениям безопасности.
По словам Дюкова, соглашение, заключённое на 2024 год, всё ещё действует, и, возможно, этот матч состоится в 2026 году. В последних товарищеских матчах сборная России на своём поле обыграла Иран со счётом 2:1 и Боливию со счётом 3:0.
Кроме того, в ноябре команда под руководством Валерия Карпина примет в Санкт-Петербурге сборную Перу, а в Сочи сыграет с командой Чили. Эти встречи служат подготовкой сборной и укреплению её позиций в мировом футболе.