Dyukov: Rossiya milliy terma jamoasining o‘yini yaxshilandi
Rossiya futbol terma jamoasi do‘stona o‘yinlarda sezilarli darajada rivojlanmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya Futbol Ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov ma’lum qildi. Unga ko‘ra, jamoaning o‘yini sifati va futbolchilarning milliy terma jamoa sharafini himoya qilishga bo‘lgan istagi ortmoqda.
Valeriy Karpinning shogirdlari 2021 yildan buyon mag‘lubiyatga uchramay kelmoqda. O‘sha yili ular 2022 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida Xorvatiyaga imkoniyatni boy berishgan edi.
Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoa o‘yini yuqori darajada bo‘lib, futbolchilarning maydonga chiqqandagi iroda va intilishi e’tiborga loyiqdir. Shuningdek, Rossiya Futbol Ittifoqi prezidenti tomoshabinlarning terma jamoaga qiziqishi ortayotganini ta’kidladi.
Milliy jamoa o‘yinlarining teleko‘rsatish reytinglari oshib bormoqda, stadionlarda esa muxlislar soni ko‘paymoqda. O‘tgan oktabr oyida Rossiya terma jamoasi Eronni 2:1 hisobida, Boliviyani esa 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Eron bilan o‘yin Volgograd shahrida bo‘lib o‘tdi va u yerda stadionga tashrif buyuruvchilar soni bo‘yicha rekord o‘rnatildi. Bu natijalar Rossiya futbolining ijobiy rivojlanayotganidan dalolat beradi.

Дюков: Игра национальной сборной России улучшилась
Сборная России по футболу значительно прогрессирует в товарищеских матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил президент Российского футбольного союза Александр Дюков. По его словам, качество игры команды и желание футболистов защищать честь национальной сборной растут.
Подопечные Валерия Карпина не терпят поражений с 2021 года. В том году они упустили шанс в отборочном этапе чемпионата мира 2022 года против Хорватии.
По словам Дюкова, игра сборной находится на высоком уровне, а воля и стремление футболистов на поле заслуживают внимания. Также президент Российского футбольного союза отметил растущий интерес болельщиков к сборной.
Рейтинги телетрансляций матчей национальной команды растут, а количество зрителей на стадионах увеличивается. В октябре прошлого года сборная России обыграла Иран со счётом 2:1 и Боливию со счётом 3:0.
Матч с Ираном прошёл в Волгограде, где был установлен рекорд по числу посетителей стадиона. Эти результаты свидетельствуют о положительном развитии российского футбола.