Agkatsev Rossiyalik uch darvozabonni ajratib ko‘rsatdi
Krasnodar jamoasi darvozaboni Stanislav Agkatsev Rossiya Premer-ligasida o‘ynayotgan boshqa darvozabonlar haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zidan tashqari milliy terma jamoaga chaqirilgan darvozabonlarni alohida ta’kidladi. Maksimenko, Adamov va Staver kabi futbolchilar yuqori darajada o‘ynashadi, dedi Agkatsev.
2025/2026 yilgi mavsumda 23 yoshli darvozabon 11 ta o‘yinda maydonga tushdi. U o‘z darvozasidan yetti to‘p o‘tkazib yubordi, ammo olti o‘yinda darvozasini daxlsiz saqladi.
Premer-liganing 11-turi yakunlariga ko‘ra, Krasnodar jamoasi 23 ochko bilan musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natija jamoaning kuchli raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yuqori marralarga erishish imkoniyatini beradi.

Agkatsev выделил трех российских вратарей
Вратарь команды «Краснодар» Станислав Агкацев поделился своим мнением о других вратарях, выступающих в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особо отметил вратарей, вызванных в национальную сборную помимо него. Футболисты, такие как Максименко, Адамов и Ставер, играют на высоком уровне, сказал Агкацев.
В сезоне 2025/2026 23-летний вратарь сыграл в 11 матчах. Он пропустил семь мячей, но в шести играх сохранил свои ворота в неприкосновенности.
По итогам 11-го тура Премьер-лиги команда «Краснодар» занимает третье место в турнирной таблице с 23 очками. Этот результат демонстрирует высокую конкурентоспособность команды и даёт возможность в будущем достигать ещё более высоких целей.