Cherchesov: Natija uchun birinchi kundan javobgarman
Grozni shahrining Ahmat jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda o‘z faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z ishining natijalariga birinchi kundan boshlab mas’ul ekanligini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, shartnoma imzolanganidan so‘ng javobgarlikni o‘z zimmasiga oladi va avval vaziyatni tushunib olish, keyin javob berish degan gap bo‘lmaydi.
Cherchesov 2025 yil avgust oyida Grozni jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan. U bilan uch yillik mehnat shartnomasi tuzilgan.
Rossiya chempionatining 11-turidan so‘ng Ahmat jamoasi 15 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Murabbiy jamoaning natijalari ustidan to‘liq nazoratga ega ekanligini va kelgusida ham mas’uliyatni yelkasida ko‘tarishini qayd etdi.

Черчесов: Ответственен за результат с первого дня
Главный тренер команды Ахмат из Грозного Станислав Черчесов в интервью представителям средств массовой информации поделился своими мыслями о своей деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что несет ответственность за результаты своей работы с первого дня. По словам тренера, после подписания контракта он берет на себя ответственность, и сначала понять ситуацию, а потом отвечать — такого не бывает.
Черчесов был назначен главным тренером команды Грозного в августе 2025 года. С ним заключен трехлетний трудовой договор.
После 11-го тура чемпионата России команда Ахмат набрала 15 очков и занимает девятое место в турнирной таблице. Тренер отметил, что полностью контролирует результаты команды и в дальнейшем будет нести ответственность на своих плечах.