Kuranin "Dinamo" va boshqa futbolchilar bilan uchrashdi
Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasi hujumchisi Kevin Kuranining so‘zlariga ko‘ra, u “oq-ko‘k” jamoa sobiq futbolchilari va boshqa poytaxt klublari o‘yinchilari bilan birga vaqt o‘tkazib, do‘stona suhbatlar qurishni yoqtirgan. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U “Dinamo”da eng ko‘p Andrey Voronin va Lyuk Uilksher ichishganini aytadi. Biroq, Kuranining ta’kidlashicha, jamoa do‘stlari bilan o‘tirish faqat o‘z jamoasi bilan cheklanmagan, futbolchilar ko‘pincha boshqa jamoa o‘yinchilari bilan ham uchrashib, vaqtlarini maroqli o‘tkazishgan.
Nemis hujumchisi Sport24.ru saytiga bergan intervyusida bunday uchrashuvlar ko‘p bo‘lganini bildirgan. Kuranining asosiy do‘stlari sifatida “Spartak” futbolchilari Velliton, Ari va Kvinsi Promes, shuningdek, “Lokomotiv” jamoasi a’zosi Manuel Fernandes nomlarini tilga olgan.
Kevin Kuranining “Dinamo” jamoasida faoliyati 2010 yildan 2015 yilgacha davom etgan. Ushbu davr mobaynida u 123 ta o‘yinda maydonga tushib, 50 ta gol urgan.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi va do‘stona munosabatlari ko‘p jihatdan jamoa ruhini mustahkamlashga xizmat qilgan.

Куран встретился с "Динамо" и другими футболистами
По словам бывшего нападающего московского «Динамо» Кевина Курани, он любил проводить время в компании бывших игроков «бело-голубых» и футболистов других столичных клубов, ведя дружеские беседы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отмечает, что в «Динамо» чаще всего пили Андрей Воронин и Люк Уилшер. Однако, по словам Курани, встречи с друзьями по команде не ограничивались только своей командой, футболисты часто встречались и с игроками других команд, весело проводя время.
Немецкий нападающий в интервью Sport24.ru сообщил, что таких встреч было много. В числе его главных друзей он назвал футболистов «Спартака» Веллитона, Ари и Квинси Промеса, а также игрока «Локомотива» Мануэля Фернандеша.
Кевин Курани выступал за «Динамо» с 2010 по 2015 год. За это время он провел 123 матча и забил 50 голов.