Matbuotda futbolchiga “Sevilya” jamoasi qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Javoadda katta salohiyat bor va u albatta yuqori darajaga yetadi.
Shu bilan birga, hozircha unga jamoada ko‘proq maydonga tushib, o‘yin amaliyotini oshirish zarur. Murabbiyning ta’kidlashicha, futbolchi “Dinamo”da o‘sib, rivojlanadi, bu borada hech qanday shubha yo‘q.
Joriy mavsumda Rossiya premer-ligasida 22 yoshli iranlik futbolchi 11 o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinlarda u ikki gol urdi va bitta golga assistentlik qildi.
Mamlakat chempionatining 11-turidan so‘ng “Dinamo” jamoasi 10 ochko jamg‘arib, turnir jadvalida 12-o‘rinda bormoqda. Jamoa va futbolchi kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.

Биджиев: Джавохир достигнет уровня европейского клуба
Главный тренер махачкалинского «Динамо» Хасанби Биджиев высказался о возможном трансфере атакующего полузащитника Джавада. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прессе появились сообщения о заинтересованности в футболисте со стороны клуба «Севилья». По словам тренера, у Джавада большой потенциал, и он обязательно достигнет высокого уровня.
Вместе с тем, пока ему необходимо больше играть в команде и набираться игрового опыта. По словам тренера, футболист будет расти и развиваться в «Динамо», в этом нет никаких сомнений.
В текущем сезоне в Российской премьер-лиге 22-летний иранец провёл 11 матчей. В этих играх он забил два гола и сделал одну голевую передачу.
После 11-го тура чемпионата страны команда «Динамо» набрала 10 очков и занимает 12-е место в турнирной таблице. Команда и футболист стремятся добиться ещё лучших результатов в будущем.