Daniil Veselov Rossiyada sayohatni targ‘ib qildi
Moskva “Lokomotiv” jamoasining darvozaboni Daniil Veselov ichki turizmning xorijdagi sayohatlarga nisbatan afzalliklari haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiyada sayohat qilish uchun ko‘plab ajoyib joylar mavjudligini ta’kidladi va mamlakatda turizm sohasining so‘nggi yillarda jadal rivojlanayotganini qayd etdi. Veselovning fikricha, Rossiya keng va go‘zal mamlakat bo‘lib, uning ichki hududlarini kashf etish xorijga chiqishdan ancha qiziqarli.
U kelajakda Sakhalin, Vladivostok, Samara, Norilsk va Sankt-Peterburg kabi shaharlarni ziyorat qilishni rejalashtirmoqda. Shuningdek, u har doim o‘zining tug‘ilgan shahri Moskvaga qaytishdan mamnun ekanligini bildirdi.
2025/2026 yilgi mavsumda Veselov “Lokomotiv” jamoasining asosiy tarkibida debyut qilgan va Rossiya Kubogida ikki o‘yinda maydonga tushib, uchta gol o‘tkazib yuborgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, ichki turizm mamlakatimizning go‘zalliklarini yaqindan tanishish imkonini beradi va bu soha kelgusida yanada rivojlanadi.

Даниил Веселов продвигал путешествия в России
Вратарь московского «Локомотива» Даниил Веселов рассказал о преимуществах внутреннего туризма по сравнению с зарубежными поездками. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в России есть множество замечательных мест для путешествий и отметил, что туристическая отрасль в стране активно развивается в последние годы. По мнению Веселова, Россия — большая и красивая страна, и исследовать её внутренние регионы гораздо интереснее, чем выезжать за границу.
В будущем он планирует посетить такие города, как Сахалин, Владивосток, Самара, Норильск и Санкт-Петербург. Также он отметил, что всегда рад возвращаться в свой родной город Москву.
В сезоне 2025/2026 Веселов дебютировал в основном составе «Локомотива» и сыграл в двух матчах Кубка России, пропустив три гола. По его словам, внутренний туризм даёт возможность ближе познакомиться с красотами нашей страны, и эта сфера будет развиваться в будущем.