Ter Shtegen Barselonadan ketishi mumkin
«Barselona» jamoasining darvozaboni Mark-Andr ter Shtegen o‘zining kelajagi haqida hali aniq qaror qabul qilmagan. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Florian Plettenberg ma’lum qilmoqda. Manbaning xabariga ko‘ra, ter Shtegen hali ham «Barselona»ni tark etish variantini rad etmayapti, garchi so‘nggi paytlardagi mish-mishlar shunday bo‘lsa-da.
Hozircha futbolchi yakuniy qarorni qabul qilmagan, lekin agar u jamoada qolsa, mavsumning ikkinchi yarimida zaxirada o‘tirishi mumkin. O‘z navbatida, darvozabon o‘ynashni istaydi, chunki 2026 yilda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida qatnashishni maqsad qilgan.
Joriy mavsumda 33 yoshli nemis futbolchisi maydonga bir marta ham tushmadi, chunki og‘ir jarohatdan so‘ng tiklanmoqda. Uning kataloniyaliklar bilan shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.

Тер Штеген может покинуть Барселону
Вратарь команды «Барселона» Марк-Андре тер Штеген пока не принял окончательного решения относительно своего будущего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Флориан Плеттенберг. По информации источника, тер Штеген пока не отвергает вариант ухода из «Барселоны», несмотря на последние слухи.
Пока футболист не принял окончательное решение, но если он останется в команде, то во второй половине сезона может сидеть в запасе. В свою очередь, вратарь хочет играть, так как ставит целью участие в чемпионате мира 2026 года.
В текущем сезоне 33-летний немецкий футболист ни разу не выходил на поле, так как восстанавливается после серьёзной травмы. Его контракт с каталонцами рассчитан до 2028 года.