Melyohin Karpin bilan ishbilarmon munosabatda ekanini aytdi
Rossiya terma jamoasi va Rostov klubi himoyachisi Viktor Melyohin jurnalistlar bilan suhbatda Valeriy Karpin rahbarligida olib borilgan ishlar haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘rtasida ishbilarmonlik munosabatlari mavjud. Karpin ko‘p hollarda futbolchilarni tanqid qilgan, ba’zan esa maqtagan.
Viktor va murabbiy deyarli besh yil davomida birga ishlagan. Melyohin 2021 yildan beri Rostov jamoasida o‘ynamoqda.
Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oxirigacha mo‘ljallangan. Joriy mavsumda Rossiya chempionatida u o‘nta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta sariq kartochka olgan va bir marta maydon tashqarisiga haydalgan.
Futbolchi o‘z faoliyatida murabbiy bilan samarali hamkorlik qilayotganini ta’kidladi va kelgusida ham jamoaga foydali bo‘lishga intilishini bildirdi. Rostov klubi himoyachisi sifatida jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynaydi.

Мельохин сказал, что находится в деловых отношениях с Карпиным
Защитник сборной России и клуба «Ростов» Виктор Мелёхин в беседе с журналистами рассказал о работе под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, между ними существуют деловые отношения. Карпин часто критиковал футболистов, а иногда и хвалил.
Виктор и тренер работали вместе почти пять лет. Мелёхин выступает за «Ростов» с 2021 года.
Его действующий контракт с клубом рассчитан до конца июня 2027 года. В текущем сезоне в чемпионате России он провёл десять матчей, получил две жёлтые карточки и один раз был удалён с поля.
Футболист подчеркнул, что эффективно сотрудничает с тренером в своей карьере и выразил стремление и впредь приносить пользу команде. В качестве защитника клуба «Ростов» он играет важную роль в укреплении оборонительной линии команды.