Barrios: Jerson tez orada maydonda bo‘ladi
Barriosning so‘zlariga ko‘ra, Jerson ajoyib futbolchi bo‘lib, imkon qadar tezroq maydonga qaytish uchun barcha kuchini sarflamoqda. U futbolchining moslashish jarayoni yaxshi kechayotganini ta’kidladi.
“Biz hammamiz uni maydonda ko‘rishni istaymiz”, dedi kolumbiyalik futbolchi “Match TV”ga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Jerson uchun “Zenit” rahbariyati 25 million yevro to‘lagan.
Rossiya chempionatining 11-turidan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi jamoa 20 ochko to‘plab, turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Sankt-Peterburg klubi o‘z o‘yinlarini davom ettirib, yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda.

Барриос: Херсон скоро вернется на поле
Основной полузащитник санкт-петербургского «Зенита» Вильмар Барриос высказался о восстановлении бразильского футболиста Жерсона, который летом перешёл из «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Барриоса, Жерсон — отличный футболист, который прилагает все усилия, чтобы как можно скорее вернуться на поле. Он отметил, что процесс адаптации игрока проходит хорошо.
«Мы все хотим видеть его на поле», — сказал колумбийский футболист в интервью «Матч ТВ». Напомним, руководство «Зенита» заплатило за Жерсона 25 миллионов евро.
После 11-го тура чемпионата России команда под руководством Сергея Семака набрала 20 очков и занимает четвёртое место в турнирной таблице. Санкт-петербургский клуб продолжает свои игры и стремится занять высокие позиции.