Adamov: Zenitdagi raqobatda g‘alaba qozonganimdan xursandman
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubining darvozaboni Denis Adamov jamoadagi o‘z holati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsum boshidan beri o‘zini qanday baholashi haqida gapirar ekan, ishni davom ettirish zarurligini ta’kidladi. Adamov raqobatni yutganidan mamnunligini aytdi va oldinda hali ko‘p o‘yinlar borligini qayd etdi.
Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida 27 yoshli darvozabon yetti o‘yinda maydonga tushdi va ularda beshta gol o‘tkazib yubordi. Shu bilan birga, to‘rtta o‘yinda darvozasini yopiq saqlashga muvaffaq bo‘ldi.
Mamlakat chempionatining 11-turi yakunida "Zenit" jamoasi 20 ochko bilan turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa uchun mavsum hali davom etmoqda va ular yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilishda davom etishlari lozim.
Adamovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ichida raqobat kuchli va har bir o‘yinchi o‘z ustida tinimsiz ishlashi zarur.

Adamov: Я рад, что выиграл конкуренцию в Зените
Вратарь футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Денис Адамов поделился мнением о своем положении в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о том, как он оценивает себя с начала сезона, он подчеркнул необходимость продолжать работу. Адамов выразил удовлетворение тем, что выиграл конкуренцию, и отметил, что впереди еще много матчей.
В текущем сезоне Российской Премьер-лиги 27-летний вратарь сыграл в семи матчах и пропустил в них пять голов. При этом в четырех играх он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
По итогам 11-го тура чемпионата страны команда «Зенит» занимает четвертое место в турнирной таблице с 20 очками. Сезон для команды еще продолжается, и им необходимо продолжать стремиться к высоким результатам.
По словам Адамова, конкуренция внутри команды сильная, и каждый игрок должен постоянно работать над собой.