Rossiyaning Rostov jamoasining sobiq bosh murabbiyi Sergey Balakhnin janubiy jamoa va Spartak o‘rtasidagi 12-tur o‘yini oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis o‘z mulohazalarini Euro-Futbol.ru nashriga bergan intervyusida bayon etdi. Balakhnin o‘yinning natijasini oldindan aytish juda qiyinligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spartak jamoasi ba’zan Zenitni mag‘lub eta oladi, lekin turnir jadvalidagi oxirgi o‘rindagi klubga yutqazishi mumkin. Bu hozirgi vaqtdagi ularning xarakteriga xos xususiyatdir.
Rossiya chempionatining 12-turida Spartak va Rostov o‘rtasidagi o‘yin 18 oktabr kuni Moskva shahridagi Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 15:15 da.
Hozirgi turnir jadvalida Spartak 11 turdan so‘ng 18 ochko bilan oltinchi o‘rinda turibdi. Rostov esa 13 ochko bilan o‘nchi pog‘onada joylashgan.

Балахнин: "Спартак" обыграет "Зенит", а команде из низов проиграет
Бывший главный тренер российской команды «Ростов» Сергей Балахнин высказал своё мнение перед матчем 12-го тура между южной командой и «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист поделился своими размышлениями в интервью изданию Euro-Futbol.ru. Балахнин отметил, что предсказать результат игры очень сложно.
По его словам, команда «Спартак» иногда может обыграть «Зенит», но при этом может проиграть клубу, занимающему последнее место в турнирной таблице. Это характерная особенность их нынешнего состояния.
Матч 12-го тура чемпионата России между «Спартаком» и «Ростовом» состоится 18 октября на стадионе «Лукойл Арена» в Москве. Начало игры в 15:15 по московскому времени.
В текущей турнирной таблице «Спартак» занимает шестое место с 18 очками после 11 туров. «Ростов» располагается на десятом месте с 13 очками.