Semak: Vendel hozirgi holatida ham foyda keltirmoqda
Bu so‘zlar 12-tur doirasida «Sochi» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan safardagi o‘yindan oldin aytildi. Semakning ta’kidlashicha, Vendel jamoa bilan birga mashg‘ulotlarda qatnashyapti va o‘zini yanada yaxshilashga harakat qilmoqda.
Uning jamoada hozirgi holatida ham foydali bo‘lishi mumkinligini murabbiy e’tirof etdi. Hozirgi mavsumda Vendel Rossiya Premer-ligasining sakkizta o‘yinida maydonga tushib, ikki golga uzatma berdi.
11-turdan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu natija jamoaning mavsumdagi barqaror o‘yinini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishiga umid bildiradi.

Кустарник: Вендель приносит пользу и в нынешнем состоянии
Главный тренер футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказался о состоянии бразильского полузащитника Маркуса Венделя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти слова были сказаны перед выездным матчем 12-го тура против команды «Сочи». По словам Семака, Вендель участвует в тренировках вместе с командой и старается улучшить свою форму.
Тренер признал, что он может быть полезен команде даже в нынешнем состоянии. В этом сезоне Вендель сыграл в восьми матчах Российской Премьер-лиги и отдал две голевые передачи.
После 11-го тура команда из Санкт-Петербурга занимает четвёртое место в турнирной таблице. Этот результат демонстрирует стабильную игру команды в сезоне и вселяет надежду на успех в следующих матчах.