Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning braziliyalik yarim himoyachisi Jersonning sog‘lig‘ini tiklanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi ruhiy jihatdan o‘zini yaxshi his qilmoqda va mashg‘ulotlarda faol ishtirok etmoqda. Jerson to‘p bilan ishlashda juda malakali o‘yinchi hisoblanadi.
U yaxshi jismoniy holatga qaytib, jamoaga yordam berishni istamoqda. Bu haqda "Match TV" xabar berdi.
Rossiya Premer-Ligasining 11-turidan so‘ng Semak boshchiligidagi "Zenit" jamoasi musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa yetakchi CSKAdan to‘rt ochko ortda qolmoqda.
Navbatdagi o‘yinda "Zenit" mehmon sifatida "Sochi" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 19 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Семак: Жерсон физически окреп и помогает Зениту
Главный тренер футбольного клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказался о восстановлении здоровья бразильского полузащитника команды Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, футболист чувствует себя хорошо психологически и активно участвует в тренировках. Жерсон считается очень квалифицированным игроком в работе с мячом.
Он вернулся в хорошую физическую форму и хочет помочь команде. Об этом сообщает «Матч ТВ».
После 11-го тура Российской Премьер-Лиги команда «Зенит» под руководством Семака занимает четвёртое место в турнирной таблице. Команда отстаёт от лидера ЦСКА на четыре очка.