Akinfeevning yo‘qligi CSKA mudofaasiga ta’sir ko‘rsatadi
Sobiq «Lokomotiv» jamoasi hujumchisi Dmitriy Bulykin, «Temiryo‘lchilar» va CSKA o‘rtasidagi o‘yindan oldin, darvozabon Igor Akinfeevning yo‘qligi «qizil-ko‘k» jamoasiga qanday ta’sir ko‘rsatishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis o‘z mulohazalarini «Yevro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida bayon etdi. Bulykinning ta’kidlashicha, Akinfeev CSKAning yetakchi o‘yinchilaridan biri bo‘lib, doimo himoyachilarga va butun jamoaga ishonch bag‘ishlaydi.
Shu sababli, uning yo‘qligida darvozada biroz ishonchsizlik yuzaga kelishi mumkin. Biroq CSKA himoyada ham kuchli jamoa hisoblanadi va darvozabon vazifasini bajaradigan boshqa o‘yinchilar mavjud.
Asosiy masala «Lokomotiv» jamoasining bu imkoniyatdan qanday foydalanishida bo‘ladi, dedi Bulykin. Rossiya chempionatining 12-turidan o‘rin olgan «Lokomotiv» va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv 18-oktabr kuni Moskva shahridagi «RJD Arena» stadionida o‘tkaziladi.

Отсутствие Акинфеева влияет на защиту ЦСКА
Бывший нападающий команды «Локомотив» Дмитрий Булыгин перед матчем между «железнодорожниками» и ЦСКА высказался о том, как отсутствие вратаря Игоря Акинфеева повлияет на команду «красно-синих». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист поделился своими мыслями в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру». По словам Булыгина, Акинфеев является одним из ведущих игроков ЦСКА и всегда вселяет уверенность защитникам и всей команде.
Поэтому в его отсутствие в воротах может возникнуть некоторая неуверенность. Однако ЦСКА считается сильной командой в обороне, и у них есть другие игроки, способные выполнять функции вратаря.
Основной вопрос в том, как «Локомотив» воспользуется этой возможностью, отметил Булыгин. Матч между «Локомотивом» и ЦСКА, входящий в 12-й тур чемпионата России, состоится 18 октября на стадионе «РЖД Арена» в Москве.