Melyohin Yevropada o‘ynay oladigan ikki futbolchini aytdi
«Rostov» jamoasi himoyachisi Viktor Melyohin Rossiya futbolchilari orasidan qaysilari Yevropada o‘zini ko‘rsata olishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U yosh futbolchilar, xususan Aleksey Batrakov va Matvey Kislyakni ta’kidladi. Melyohinning so‘zlariga ko‘ra, bu ikki futbolchi jamoaning kelajagi uchun umidli nomzodlar bo‘lib, ular Yevropaning kuchli ligalarida muvaffaqiyat qozonishi mumkin.
Joriy mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi Aleksey Batrakov «Lokomotiv» safida barcha musobaqalarda 15 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Shu bilan birga, 20 yoshli Matvey Kislyak esa CSKA jamoasida 17 ta o‘yinda qatnashib, 3 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Batrakovning bozor qiymati 23 million yevroga teng bo‘lsa, Kislyakning qiymati 16 million yevroni tashkil etadi. Ushbu yosh futbolchilarning yuqori natijalari ularning kelajakda Yevropa maydonlarida muvaffaqiyatli faoliyat olib borishiga ishonch uyg‘otadi.

Melyohin назвал двух футболистов, которые могут играть в Европе
Защитник команды «Ростов» Виктор Мелёхин высказался о том, какие российские футболисты могут проявить себя в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выделил молодых футболистов, в частности Алексея Батракова и Матвея Кисляка. По словам Мелёхина, эти два игрока являются перспективными кандидатами для будущего команды и могут добиться успеха в сильных лигах Европы.
В текущем сезоне 20-летний полузащитник Алексей Батраков сыграл за «Локомотив» во всех турнирах 15 матчей, забил 11 голов и отдал 3 результативные передачи. В то же время 20-летний Матвей Кисляк принял участие в 17 матчах за ЦСКА, забил 3 гола и сделал 5 результативных передач.
По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Батракова составляет 23 миллиона евро, а Кисляка — 16 миллионов евро. Высокие достижения этих молодых футболистов внушают уверенность в их успешной карьере на европейских полях в будущем.