Melyoxin eng qiyin hujumchilarni sanab o‘tdi
«Rostov» jamoasining markaziy himoyachisi Viktor Melyohin so‘nggi paytlarda qaysi hujumchi bilan o‘ynash uning uchun eng qiyin bo‘lganini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U hujumchilardan Jon Kordobani alohida ta’kidladi, chunki u juda kuchli va unga qarshi o‘ynash har doim murakkab kechadi. Shuningdek, Vanka Sergeyev ham o‘zining doimiy faoliyati bilan ajralib turadi, u doim orqangizda bo‘lib, o‘yin davomida bosim o‘tkazadi, dedi Melyohin.
Joriy mavsumda 21 yoshli himoyachi barcha turnirlarda jami 14 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. 18 oktabr kuni «Rostov» jamoasi Rossiya chempionatining 12-tur doirasida safarda «Spartak» bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin Moskva vaqti bilan soat 15:15 da boshlanadi. Melyohinning fikricha, bu uchrashuvda raqib hujumchilariga qarshi ehtiyotkorlik bilan o‘ynash muhim bo‘ladi.
Jamoa yutish uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi va muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Мелёхин назвал самых опасных нападающих
Центральный защитник команды «Ростов» Виктор Мелёхин рассказал, с каким нападающим ему играть было сложнее всего в последнее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особо выделил нападающего Хона Кордобу, так как тот очень силён, и играть против него всегда непросто. Также Ваня Сергеев отличается своей постоянной активностью, он всегда находится за спиной и оказывает давление в течение всей игры, — сказал Мелёхин.
В этом сезоне 21-летний защитник провёл в общей сложности 14 матчей во всех турнирах и сумел забить один гол. 18 октября команда «Ростов» в рамках 12-го тура чемпионата России сыграет в гостях со «Спартаком».
Игра начнётся в 15:15 по московскому времени. По мнению Мелёхина, в этом матче важно будет осторожно играть против нападающих соперника.