Amorim: Manchester Yunayted kuchlilarga oson o‘ynaydi
«Manchester Yunayted» bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoasi uchun kuchli klublarga qarshi o‘ynash osonroq ekanini ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni «qizil iblislar» Premyer-liga doirasida safarda «Liverpul»ga qarshi maydonga chiqadi. Amorimning so‘zlariga ko‘ra, g‘alaba qozonish majburiyati mavjud bo‘lganda, bu kutishlar vazifani yanada murakkablashtiradi.
Ba’zan jamoa uchun bunday mas’uliyatni bajarish qiyin kechadi. Shuningdek, «Manchester Yunayted»dan g‘alaba kutilmagan paytda o‘z futbolini namoyish etish osonroq bo‘ladi, biroq bu holatni o‘zgartirish zarur.
Ushbu fikrlarni murabbiy matbuot anjumanida bildirdi. «Liverpul» va «Manchester Yunayted» o‘rtasidagi o‘yin 19 oktyabr kuni Moskva vaqti bilan soat 18:30da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda, chunki ikki jamoa ham yuqori darajadagi raqobatni namoyish etadi. Jamoalar o‘rtasidagi bellashuvlar doimo hayajonli va murosasiz kechadi.
Shuning uchun ham ushbu o‘yinda «Manchester Yunayted»ning o‘zini qanday tutishi muhim ahamiyatga ega. Murabbiy Amorim jamoasining har bir o‘yinda yaxshiroq natija ko‘rsatishga intilishini ta’kidladi.

Amorim: Манчестер Юнайтед играет легко с сильными соперниками
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Рубен Аморим подчеркнул, что его команде легче играть против сильных клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «красные дьяволы» в рамках Премьер-лиги сыграют в гостях с «Ливерпулем». По словам Аморима, когда есть обязательство выиграть, ожидания усложняют задачу.
Иногда команде трудно справиться с такой ответственностью. Также легче показать свой футбол, когда победа от «Манчестер Юнайтед» не ожидается, однако эту ситуацию необходимо изменить.
Эти мысли тренер выразил на пресс-конференции. Матч между «Ливерпулем» и «Манчестер Юнайтед» начнётся 19 октября в 18:30 по московскому времени.
Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, так как обе команды демонстрируют высокий уровень соперничества. Противостояния между командами всегда проходят напряжённо и без компромиссов.
Поэтому важно, как «Манчестер Юнайтед» проявит себя в этой игре. Тренер Аморим отметил стремление своей команды показывать лучшие результаты в каждом матче.