Talalaev: "Baltika" beshinchi o‘rin bilan qoniqmaydi
«Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev jamoaning Premyer liga turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bo‘lishidan qoniqmayotganini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z va futbolchilari uchun yanada yuqori natijalarga erishishni maqsad qilganini ta’kidladi. Talalaevning fikricha, beshinchi o‘rin o‘rta pog‘ona hisoblanadi, shuning uchun jamoa bundan ko‘proq natijaga intilishi kerak.
U shuningdek, Premyer liga musobaqasida sovrindorlar uchligiga kirishni istashini aytdi. Hozirgi vaqtda «Baltika» o‘n bir turdan so‘ng yigirma ochko jamg‘argan va peshqadam CSKA jamoasidan to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Keyingi o‘yin 19 oktabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va unda «Baltika» safarda «Rubin» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Jamoa murabbiyi va futbolchilari yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda va sovrinli o‘rinlarni egallashni maqsad qilmoqda.

Талалаев: "Балтика" не удовлетворяется пятым местом
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев выразил недовольство тем, что команда занимает пятое место в турнирной таблице Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что ставит перед собой и своими футболистами цель добиться более высоких результатов. По мнению Талалаева, пятое место — это средняя позиция, поэтому команда должна стремиться к большему.
Также он заявил, что хочет войти в тройку призёров Премьер-лиги. В настоящее время «Балтика» после одиннадцати туров набрала двадцать очков и отстаёт от лидера ЦСКА на четыре очка.
Следующий матч состоится 19 октября, в воскресенье, в котором «Балтика» сыграет в гостях с командой «Рубин». Тренер и футболисты команды прилагают усилия для достижения высоких результатов и ставят цель занять призовые места.