Turkiyaning "Galatasaray" jamoasida yarim himoyachi sifatida faoliyat yuritayotgan Ilkay Gyundogan, ilgari Germaniya terma jamoasida o‘ynagan futbolchi, kelajakdagi rejalari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiylik faoliyatini boshlashni rejalashtirmoqda. Gyundogan shuningdek, birinchi murabbiylik litsenziyasini olganini ma’lum qildi va boshqa sertifikatlarni ham olish niyatida ekanligini ta’kidladi.
U hozircha o‘ynashni yoqtiradi, ammo bu faoliyatning bir kuni tugashini ham anglaydi. Ilkay Gyundogan ilgari "Borussiya Dortmund", "Manchester Siti", "Barselona" kabi yirik klublarda o‘ynagan.
Ushbu mavsumda u 6 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Futbolchi kelajakda murabbiylik sohasida ham o‘zini sinab ko‘rmoqchi ekanligini bildirdi.

Ilkay Gyundogan скоро начнет тренерскую карьеру
Илькай Гюндоган, полузащитник турецкого клуба "Галатасарай", ранее игравший за сборную Германии, поделился своими планами на будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он планирует начать тренерскую карьеру. Гюндоган также сообщил, что получил первую тренерскую лицензию и намерен получить другие сертификаты.
Он пока что любит играть, но понимает, что эта деятельность когда-нибудь закончится. Илькай Гюндоган ранее выступал за такие крупные клубы, как "Боруссия Дортмунд", "Манчестер Сити", "Барселона".
В этом сезоне он сыграл в 6 матчах и забил 1 гол. Футболист заявил, что в будущем хочет попробовать себя и в тренерской сфере.