Amorim: Lammens hali Shmeyxel darajasiga yetgani yo‘q
Yozgi transfer oynasida "Manchester Yunayted" jamoasi darvozabon Senne Lammens bilan shartnoma imzoladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinda "Sanderlend"ga qarshi maydonga tushgan belgiyalik darvozabon o‘z debyutini o‘tkazib, darvozasini daxlsiz saqladi. "Qizil iblislar" bosh murabbiyi Ruben Amorim Lammens "Liverpul"ga qarshi o‘yinda maydonga tushadimi, degan savolga javob berdi.
Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Lammens o‘yinni boshlashi mumkin. U birinchi taassurot juda muhimligini ta’kidladi va darajani saqlab qolish bundan ham muhimroq ekanligini aytdi.
Hozircha Lammens Peter Shmeyxel darajasida emas, ammo u o‘zini boshqarish qobiliyatini yaxshi namoyish qilmoqda. Angliya Premer-ligasi doirasidagi "Liverpul" va "Manchester Yunayted" o‘rtasidagi uchrashuv 19 oktabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:30da belgilangan. Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Amorim: Ламменс пока не достиг уровня Шмейхеля
В летнее трансферное окно клуб "Манчестер Юнайтед" подписал контракт с вратарём Сенне Ламменсом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В последнем матче против "Сандерленда" бельгийский вратарь дебютировал и сохранил свои ворота в неприкосновенности. Главный тренер "Красных дьяволов" Рубен Аморим ответил на вопрос, выйдет ли Ламменс на поле в игре против "Ливерпуля".
По словам Аморима, Ламменс может начать игру. Он подчеркнул, что первое впечатление очень важно, а сохранить уровень ещё важнее.
Пока Ламменс не на уровне Питера Шмейхеля, но он хорошо демонстрирует свои управленческие способности. Матч между "Ливерпулем" и "Манчестер Юнайтед" в рамках Английской Премьер-лиги состоится 19 октября, в воскресенье.
Начало игры запланировано на 18:30 по московскому времени. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.