Musayev: Klub falsafasida katta o‘zgarishlar yo‘q
«Krasnodar» jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev klubdagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U klub falsafasida katta o‘zgarishlar yuz bergan degan fikrga qo‘shilmadi. Sergey Nikolayevich Galitskiy hech qachon tarkibda 11 nafar o‘z tarbiyalangan futbolchi bo‘lishi kerak, deb aytmaganini ta’kidladi.
Musayevning so‘zlariga ko‘ra, «Krasnodar» jamoasi o‘yinni tashkil etishda futbolchilarning kuchli tomonlaridan unumli foydalanishga harakat qiladi va mavjud imkoniyatlardan maksimal darajada foydalanadi. Hozirgi vaqtda mamlakat chempioni hisoblangan «Krasnodar» 11 turdan so‘ng 23 ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.
Shu ochkoga ega bo‘lgan yana bir jamoa «Lokomotiv» bo‘lsa, CSKA bir ochko ko‘proq jamg‘argan. Bu natijalar jamoaning mavsumdagi raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va oldingi yillardagi muvaffaqiyatlarini davom ettirishga intilayotganini bildiradi.
Murabbiy jamoani yanada rivojlantirish va natijalarni yaxshilash uchun ishlashda davom etishini ta’kidladi.

Мусаев: В философии клуба больших изменений нет
Главный тренер команды «Краснодар» Мурад Мусаев высказался о своей работе в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не согласился с мнением, что в философии клуба произошли значительные изменения. Сергей Николаевич Галицкий никогда не говорил, что в составе должно быть 11 воспитанников клуба.
По словам Мусаева, команда «Краснодар» старается эффективно использовать сильные стороны игроков при организации игры и максимально использовать имеющиеся возможности. В настоящее время, являясь чемпионом страны, «Краснодар» после 11 туров набрал 23 очка и занимает третье место в турнирной таблице.
Команда «Локомотив» также имеет такое же количество очков, а ЦСКА набрал на одно очко больше. Эти результаты показывают конкурентоспособность команды в сезоне и стремление продолжать успехи предыдущих лет.
Тренер подчеркнул, что продолжит работать над дальнейшим развитием команды и улучшением результатов.