Vaxaniya: Rostov yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda
Rostov jamoasi futbolchisi Ilya Vahania jamoaning hozirgi turnirdagi mavqei haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
11-tur yakunlariga ko‘ra, jamoa Rossiya chempionatida 13 ochko bilan o‘nchi o‘rinda bormoqda. Vahanianing aytishicha, Karpin ketganidan keyingi mashg‘ulot jarayoni deyarli o‘zgarmagan, faqat taktika biroz yangilangan.
Ular turnir jadvalidagi o‘nchi o‘rindan qoniqmaydi va yuqoriroqqa ko‘tarilish niyatida ekanligini ta’kidladi. 18 oktabr kuni Rostov jamoasi Moskvadagi Spartak jamoasi bilan RPLning o‘n ikkinchi tur uchrashuvida maydonga tushadi.
Jamoani boshqarayotgan Deyan Stankovich sudyani haqorat qilgani uchun bir oylik diskvalifikatsiya olgan bo‘lsa-da, jamoa hozirda 18 ochko bilan oltinchi o‘rinda turibdi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘lib, Rostov futbolchilari yuqori pog‘onaga chiqish uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Вахания: Ростов стремится занять высокие места
Футболист команды Ростов Илья Вахания высказался о текущем положении команды в турнире. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По итогам 11-го тура команда занимает десятое место в чемпионате России с 13 очками. По словам Вахании, после ухода Карпина процесс тренировок практически не изменился, только тактика была немного обновлена.
Они не довольны десятым местом в турнирной таблице и намерены подняться выше. 18 октября команда Ростов сыграет в Москве с командой Спартак в двенадцатом туре РПЛ.
Хотя главный тренер команды Деян Станкович получил месячную дисквалификацию за оскорбление судьи, команда сейчас занимает шестое место с 18 очками. Эта игра является важным матчем для команд, и футболисты Ростова готовы приложить все силы, чтобы подняться на более высокие позиции.