Isak Angliya Premer-ligasida ikkinchi o‘rinni egalladi
Oldinroq eng ko‘p qimmatlashgan va eng ko‘p arzonlagan futbolchilar haqida ma’lumot bergan edik. Endi esa Premer-liganing eng qimmat futbolchilari reytingiga nazar solamiz.
Reyting boshida “Manchester Siti” hujumchisi Erling Holann turibdi. Uning bozor narxi o‘zgarmay, 180 million yevroni tashkil etadi.
Ikkinchi o‘rinda “Liverpul”dan Aleksandr Isak va “Arsenal”dan Bukayo Saku joylashgan. Isak qimmatlashgan bo‘lsa, Saku narxi pasaygan; har ikkisi 140 million yevroga baholanmoqda.
Eng qimmat o‘nlikka shuningdek, Florian Virts (130 million yevro), Deklan Rays (120 million), Koul Palmer (120 million), Moyses Kaysedo (100 million), Aleksis Mak Allister (100 million), Reyan Gravenberx (90 million) va Rodri (90 million) kiradi. Ushbu futbolchilar Premer-liganing eng yuqori baholangan o‘yinchilari hisoblanadi.

Исак занял второе место в Английской Премьер-лиге
В пятницу портал Transfermarkt обновил рыночные стоимости некоторых футболистов английского чемпионата. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Ранее мы уже предоставляли информацию о футболистах, которые подорожали и подешевели больше всего. Теперь же взглянем на рейтинг самых дорогих игроков Премьер-лиги.
На вершине рейтинга находится нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанн. Его рыночная стоимость осталась без изменений и составляет 180 миллионов евро.
На втором месте расположились Александр Исак из «Ливерпуля» и Букайо Сака из «Арсенала». Исак подорожал, а стоимость Саки снизилась; оба оцениваются в 140 миллионов евро.
В десятку самых дорогих также входят Флориан Вирц (130 миллионов евро), Деклан Райс (120 миллионов), Коул Палмер (120 миллионов), Мойзес Кайседо (100 миллионов), Алексис Мак Аллистер (100 миллионов), Райан Гравенберх (90 миллионов) и Родри (90 миллионов). Эти футболисты считаются самыми высоко оценёнными игроками Премьер-лиги.