Rossiyalik murabbiy Aleksandr Tarkhanov «PSJ» jamoasining darvozaboni Matvey Safonovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy mavsumda fransuz klubida bir daqiqa ham o‘ynamagan futbolchi haqida mutaxassis o‘z mulohazasini aytdi. Tarkhanovning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning «PSJ»ga o‘tishi xato bo‘lmagan.
U barcha mumkin bo‘lgan sovrinlarni qo‘lga kiritgan va o‘z nomini tarixga yozdirgan. Biroq hozirgi vaziyat shuni ko‘rsatadiki, futbolchi o‘yin amaliyoti uchun Parij klubidan ketishi lozim.
Mutaxassis ta’kidlaganidek, rossiyalik darvozabon Yevropaning istalgan klubida muvaffaqiyatli o‘ynay oladi, ayniqsa, darvozabon kerak bo‘lgan jamoalarda. Safonov 2024-yil yozidan buyon «PSJ» safida to‘p surmoqda.
Parijliklar safida u 17 o‘yinda maydonga tushgan va ulardan yettasida darvozasini daxlsiz saqlagan. Rossiya terma jamoasi a’zosi sifatida u Fransiya chempionati, Kubogi va Superkubogini, shuningdek, Chempionlar ligasi hamda UEFA Superkubogini qo‘lga kiritgan.
Shu sababli, Safonovning keyingi faoliyati uchun yangi jamoaga o‘tishi uning professional o‘sishi uchun muhim hisoblanadi.

Тарханoв: Сафонов должен покинуть "ПСЖ"
Российский тренер Александр Тарханова высказался о будущем вратаря «ПСЖ» Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист поделился своим мнением о футболисте, который в этом сезоне не провёл ни одной минуты на поле в составе французского клуба. По словам Тарханова, переход Сафонова в «ПСЖ» не был ошибкой.
Он завоевал все возможные трофеи и вписал своё имя в историю. Однако нынешняя ситуация показывает, что игроку необходимо покинуть парижский клуб ради игровой практики.
По мнению специалиста, российский вратарь может успешно играть в любом европейском клубе, особенно в командах, которым нужен голкипер. Сафонов выступает за «ПСЖ» с лета 2024 года.
В составе парижан он провёл 17 матчей, в семи из которых сохранил свои ворота в неприкосновенности. В составе сборной России он завоевал чемпионат Франции, Кубок и Суперкубок, а также Лигу чемпионов и Суперкубок УЕФА.