Kamocci Ivich "Spartak"ni o‘zgartira olmasligini aytdi
Franco Kamocci, futbol faoliyati bilan shug‘ullanuvchi mutaxassis, Vladimir Ivichning “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U serbiyalik mutaxassis kuchli murabbiy sifatida o‘zini ko‘rsatganini, ayniqsa “Krasnodar” klubidagi ishlari yuqori darajada ekanligini ta’kidladi. Shunga qaramay, Kamocci Ivich kelishi bilan “qizil-oq” jamoasining holati tubdan o‘zgarishiga shubha bilan qaraydi.
Uning fikricha, klubdagi asosiy muammolar murabbiylar shtabidan emas, balki boshqaruvdagi qarorlardan kelib chiqadi. Kamocci shunday dedi: “Ivich ajoyib murabbiy va u o‘z ishini “Krasnodar”da isbotladi.
Ammo menimcha, u “Spartak”ga yordam bera olmaydi. Muammo uning o‘zida emas, balki rahbariyatda”.
Hozirda “Spartak” jamoasiga Dejan Stankovich rahbarlik qilmoqda. U 2024-yil yozida lavozimga tayinlangan.
11 turdan so‘ng poytaxt jamoasi 18 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning hozirgi holati va natijalari boshqaruvdagi muammolarni hal qilmasdan turib yaxshilanishi qiyinligi aytilmoqda.

Камоцци Ивич сказал, что не может изменить "Спартак"
Франко Камоччи, специалист, занимающийся футбольной деятельностью, высказался о возможном назначении Владимира Ивича главным тренером команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что сербский специалист зарекомендовал себя как сильный тренер, особенно его работа в клубе «Краснодар» находится на высоком уровне. Тем не менее, Камоччи сомневается, что с приходом Ивича ситуация в команде «красно-белых» кардинально изменится.
По его мнению, основные проблемы клуба связаны не с тренерским штабом, а с решениями руководства. Камоччи сказал: «Ивич — отличный тренер, и он доказал это в «Краснодаре».
Но, на мой взгляд, он не сможет помочь «Спартаку». Проблема не в нём, а в руководстве».
В настоящее время командой «Спартак» руководит Деян Станкович. Он был назначен на должность летом 2024 года.
После 11 туров столичная команда набрала 18 очков и занимает шестое место в турнирной таблице. Говорят, что текущее состояние и результаты команды трудно улучшить без решения проблем в руководстве.