Kanchelskis Torpedoni Lokomotivdan afzal ko‘rdi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis Moskva klublari «Torpedo» va «Lokomotiv»ning milliy futbol tarixidagi o‘rniga doir fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, «Torpedo» Rossiya futbolining rivojlanishida ancha muhim rol o‘ynagan. Ushbu klub boy tarixga ega bo‘lib, ko‘plab afsonaviy futbolchilarni yetishtirgan va sovet davrining futbol ramzlaridan biri hisoblanadi.
Shu bilan birga, Kanchelskis «Lokomotiv»ning ham o‘z tuzilmasini to‘g‘ri tashkil etib, so‘nggi yillarda sezilarli yutuqlarga erishganini qayd etdi. U «Torpedo»ni buyuk jamoa deb atab, uning Rossiya futbolida alohida ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi.
Hozirda PARI ligasining 14-turidan so‘ng «Torpedo» turnir jadvalida 17-o‘rinni egallab turibdi. Umuman olganda, har ikkala klub milliy futbolning rivojiga o‘z hissasini qo‘shgan muhim tashkilotlar sifatida e’tirof etiladi.

Канчельскис предпочёл Торпедо Локомотиву
Бывший футболист сборной России Андрей Канчельскис высказал своё мнение о месте московских клубов «Торпедо» и «Локомотив» в истории национального футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Торпедо» сыграло значительную роль в развитии российского футбола. Этот клуб обладает богатой историей, воспитав множество легендарных футболистов и являясь одним из символов советского футбола.
В то же время Канчельскис отметил, что «Локомотив» также правильно организовал свою структуру и в последние годы добился заметных успехов. Он назвал «Торпедо» великой командой, подчеркнув её особое значение в российском футболе.
В настоящее время после 14-го тура ПАРИ-Лиги «Торпедо» занимает 17-е место в турнирной таблице. В целом оба клуба признаются важными организациями, внесшими свой вклад в развитие национального футбола.