Arteta: Arsenal himoyasi mustahkam va ishonchli
«Arsenal» joriy mavsumda o‘tkazilgan o‘n o‘yinda atigi uchta gol o‘tkazib yubordi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
London jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta bu borada o‘z fikrlarini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu natija jamoa uchun mustahkam poydevor hisoblanadi va bundan kelajakdagi o‘yinlar va natijalarni qurish mumkin.
Arteta ta’kidlaganidek, jamoa doimiy ravishda shunday darajada himoyalanishni maqsad qilgan. Buning uchun hujumkor o‘yin va har bir futbolchining o‘z vazifasini bajarishga tayyorligi juda muhimdir.
Agar jamoa shu ruhda o‘ynashni davom ettirsa, o‘z maqsadlariga erishish uchun yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘ladi. Hozirda «Arsenal» Premer-ligada yetakchi o‘rinlarni egallab turibdi va etti turdan so‘ng 16 ochko jamg‘argan.
Shanba kuni Arteta boshchiligidagi jamoa «Fulxem» bilan derbi o‘yinida maydonga tushadi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi.

Артета: Защита Арсенала крепкая и надежная
«Арсенал» в этом сезоне пропустил всего три гола в десяти сыгранных матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер лондонской команды Микель Артета поделился своим мнением по этому поводу. По его словам, этот результат является прочным фундаментом для команды, на котором можно строить будущие игры и достижения.
Как отметил Артета, команда всегда ставила целью поддерживать такой уровень защиты. Для этого очень важны атакующая игра и готовность каждого футболиста выполнять свои обязанности.
Если команда продолжит играть в таком духе, у неё будут хорошие шансы достичь своих целей. В настоящее время «Арсенал» занимает лидирующие позиции в Премьер-лиге и после семи туров набрал 16 очков.
В субботу команда под руководством Артеты выйдет на поле в дерби против «Фулхэма». Эта игра станет важным испытанием для команды.