Taranov: "Lokomotiv" va CSKA o‘yini kam ochkoli bo‘ladi
Sobiq CSKA futbolchisi Ivan Taranov Rossiya Premyer Ligasi 12-turida bo‘lib o‘tadigan «Lokomotiv» va CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, ushbu o‘yin yopiq va kam natijali bo‘lishi mumkin, chunki jamoalar o‘rtasidagi so‘nggi kubok o‘yini ham shunday kechgan edi. Taranov ta’kidlashicha, o‘yinda birinchi bo‘lib hisobni ochgan jamoa ustunlikka ega bo‘ladi va keyingi daqiqalarda ehtiyotkorlik bilan o‘yin davom etadi.
Hozirgi vaqtda CSKA jamoasining himoyasi ishonchliroq, ammo hujum chizig‘i unchalik kuchli emas. Aksincha, «Lokomotiv» hujumda raqibidan kuchliroq ko‘rinadi.
Taranovning so‘zlariga ko‘ra, «Lokomotiv» hujumda biroz ustunlikka ega bo‘lsa-da, CSKA himoyasiga qarshi ko‘p imkoniyat yaratish qiyin. U hisobni birinchi ochgan jamoa g‘alabaga yaqinroq bo‘lishini aytdi.
Shu paytgacha 11 turdan so‘ng «Lokomotiv» 23 ochko bilan ikkinchi o‘rinda, CSKA esa 24 ochko bilan chempionat peshqadamidir. Ushbu o‘yin jamoalar orasidagi kuch sinovining muhim bosqichi hisoblanadi.

Таранов: Игра "Локомотива" и ЦСКА будет малорезультативной
Бывший футболист ЦСКА Иван Таранов высказался о предстоящем матче 12-го тура Российской Премьер-Лиги между командами «Локомотив» и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, эта игра может быть закрытой и малорезультативной, так как последний кубковый матч между командами прошёл именно так. Таранов отметил, что команда, которая первой откроет счёт, будет иметь преимущество, и в последующие минуты игра будет проходить осторожно.
В настоящее время защита ЦСКА выглядит более надёжной, однако линия атаки не так сильна. Напротив, «Локомотив» в атаке кажется сильнее соперника.
По словам Таранова, хотя «Локомотив» имеет некоторое преимущество в атаке, создать много моментов против защиты ЦСКА сложно. Он отметил, что команда, которая первой забьёт, будет ближе к победе.
После 11 туров «Локомотив» занимает второе место с 23 очками, а ЦСКА лидирует в чемпионате с 24 очками. Эта игра является важным этапом проверки сил между командами.