Arteta: "Arsenal" yangi bosqichga ko‘tarildi
«Arsenal» jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoasining o‘yindagi ijobiy tomonlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoada ko‘p narsalar yaxshilangan. Ba’zi muammolar tufayli tarkibning umumiy tayyorgarligini oshirishga to‘g‘ri kelgan.
Muhim jihat shundaki, har bir futbolchi o‘yinga ta’sir ko‘rsatishi kerak, bu asosiy tarkibda o‘ynaydigan bo‘lsin, zaxiradan maydonga tushadigan yoki umuman ro‘yxatda bo‘lmagan futbolchi bo‘lsin. Arteta fikricha, jamoa bu vazifani yaxshi uddalagan.
Shuningdek, jamoa boshqa jihatlarda ham rivojlandi. Endi ular ko‘proq kutilmagan harakatlar qilmoqda, raqibga ko‘proq tahdid yaratmoqda va himoyada barqarorlikka erishgan.
Jamoa yangi bosqichga chiqdi. Oldinda esa bu natijalarni saqlab qolish va boshqa yo‘nalishlarda ham yaxshilanishni davom ettirish vazifasi turibdi, dedi Arteta matbuot anjumanida.
18 oktyabr, shanba kuni «Arsenal» «Fulxem» jamoasi bilan derbi o‘yinini o‘tkazadi. Bu o‘yinda jamoaning yangi darajadagi tayyorgarligi sinovdan o‘tadi.

Артета: "Арсенал" вышел на новый уровень
Главный тренер команды «Арсенал» Микель Артета высказался о положительных сторонах игры своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде многое улучшилось. Из-за некоторых проблем пришлось повысить общую готовность состава.
Важный момент в том, что каждый футболист должен влиять на игру, будь то игрок основного состава, выходящий с замены или вообще не входящий в заявку. По мнению Артеты, команда хорошо справилась с этой задачей.
Кроме того, команда развилась и в других аспектах. Теперь они чаще совершают неожиданные действия, создают больше угроз сопернику и достигли стабильности в обороне.
Команда вышла на новый уровень. Впереди стоит задача сохранить эти результаты и продолжать улучшаться в других направлениях, — сказал Артета на пресс-конференции.
18 октября, в субботу, «Арсенал» проведет дерби с командой «Фулхэм». В этом матче будет проверена готовность команды на новом уровне.