Arteta: Xavertsning tiklanishi uchun sabr kerak
«Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta hujumchi Kay Xaveretsning sog‘lig‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mavsum boshida nemis futbolchisi tizzasini jarohatlagan edi. Arteta so‘zlariga ko‘ra, Xaverets hali reabilitatsiya jarayonidan o‘tishi kerak.
U juda harakat qilmoqda va biz Kay qanday inson ekanini bilamiz, aynan shu sababdan uni juda qadrlaymiz. Ammo biz sabr qilishimiz va uning tiklanishini kuzatishimiz zarur.
Menimcha, biz uning sog‘lig‘ini tiklashda yaxshi ish olib bormoqdamiz. Men ishonchim komilki, u imkon qadar tezroq maydonga qaytishni xohlaydi.
Lekin biz uning sog‘lig‘ini himoya qilishimiz va qaytganida uzoq muddat maydonda bo‘lishiga ishonch hosil qilishimiz kerak, dedi Arteta jurnalistlarga. «Arsenal» jamoasi Angliya Premer-ligasining navbatdagi o‘yinini 18 oktyabr, shanba kuni, safarda «Fulxem»ga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv jamoaning mavsumdagi muhim o‘yinlaridan biri hisoblanadi. Futbolchilar va murabbiylar jamoaning natijalarini yaxshilash uchun bor kuchini sarflamoqda.
Shuningdek, jamoa muxlislari ham o‘z jamoasini qo‘llab-quvvatlashda davom etmoqda. Kay Xaveretsning tez orada sog‘lig‘ini tiklab, maydonga qaytishi barcha uchun katta umiddir.

Arteta: Для восстановления Хаверца требуется терпение
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета высказался о состоянии здоровья нападающего Кая Хавертца. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале сезона немецкий футболист получил травму колена. По словам Артеты, Хавертцу еще предстоит пройти процесс реабилитации.
Он очень старается, и мы знаем, каким человеком является Кай, именно поэтому мы его очень ценим. Но нам нужно запастись терпением и наблюдать за его восстановлением.
Я считаю, что мы хорошо справляемся с восстановлением его здоровья. Я уверен, что он хочет как можно скорее вернуться на поле.
Но мы должны защитить его здоровье и убедиться, что после возвращения он сможет долго оставаться на поле, — сказал Артета журналистам. «Арсенал» проведет следующий матч Английской Премьер-лиги 18 октября, в субботу, в гостях против «Фулхэма».
Эта встреча считается одной из важных игр команды в сезоне. Игроки и тренеры прилагают все усилия, чтобы улучшить результаты команды.
Кроме того, болельщики команды продолжают поддерживать свою команду. Быстрое восстановление Кая Хавертца и его возвращение на поле — большая надежда для всех.