Gladilin: "Spartak" Rostovga qarshi g‘alaba qozonishi kerak
Sobiq “Spartak” jamoasi futbolchisi Valeriy Gladilin Rossiya Premyer Ligasining 12-turida “Spartak” va “Rostov” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yindan oldin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Gladilinning fikricha, Moskva jamoasi chempionlik uchun kurashda imkoniyatlarini saqlab qolish maqsadida g‘alaba qozonishi zarur. “Rostov” jamoasi uchun esa durang natija ham yaxshi hisoblanadi.
U “Spartak” tarkibi raqibdan kuchliroq ekanini ta’kidladi, biroq “Rostov” jamoasi hozir yaxshi holatda bo‘lib, qattiq qarshilik ko‘rsatishi mumkin. Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, “Rostov” o‘zini yaxshi his qilmoqda, ammo ular hal qiluvchi o‘yinlar zonasidan uzoq emas va ularga ham ochkolar zarur.
“Spartak” barcha pozitsiyalarda kuchliroq bo‘lib, g‘alaba qozonishi lozim, lekin “Rostov” jiddiy raqobat qilishi aniq. O‘yin shanba kuni “Spartak” maydonida bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 15:15 ga belgilangan.

Гладилин: "Спартак" должен победить Ростов
Бывший футболист команды «Спартак» Валерий Гладилин высказал своё мнение перед матчем 12-го тура Российской Премьер-Лиги между командами «Спартак» и «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Гладилина, московской команде необходимо одержать победу, чтобы сохранить шансы в борьбе за чемпионство. Для команды «Ростов» ничья также будет хорошим результатом.
Он подчеркнул, что состав «Спартака» сильнее соперника, однако команда «Ростов» сейчас в хорошей форме и может оказать серьёзное сопротивление. По словам эксперта, «Ростов» чувствует себя хорошо, но они находятся недалеко от зоны решающих игр и им также нужны очки.
«Спартак» сильнее во всех позициях и должен победить, но «Ростов» точно будет серьёзным соперником. Игра состоится в субботу на поле «Спартака» и начнётся в 15:15 по московскому времени.