Lukin: Kislyak yaqin yillarda "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritadi
Oldinroq Nobel Arustamyan bilan suhbatda Kislyak nafaqat nominatsiyaga kirishni, balki ushbu nufuzli mukofotni yutishni istayotganini aytgan edi. Lukin Sport24 nashriga bergan intervyusida, Kislyakning "Oltin to‘p"ni yutmoqchi ekanligini eslatib, unga ishonishini ta’kidladi.
Uning fikricha, bu voqea yaqin yillarda sodir bo‘lishi mumkin, ammo hozircha bu haqida erta gapirish kerak. Lukin, orzu qilish to‘g‘ri va zarur ekanligini qo‘shimcha qildi.
Shuningdek, 2025 yilda "Oltin to‘p"ni Fransiya milliy terma jamoasi va PSJ hujumchisi Usmon Dembele qo‘lga kiritgani ma’lum. Matvey Kislyak CSKAning asosiy jamoasi safida 59 ta o‘yin o‘tkazgan.
U ushbu o‘yinlarda sakkizta gol urib, oltita samarali uzatma amalga oshirgan. Mashhur Transfermarkt portali 20 yoshli futbolchini 16 million yevroga baholamoqda.

Лукин: Кисляк в ближайшие годы получит "Золотой мяч"
Защитник команды ЦСКА Матвей Лукин прокомментировал мнение полузащитника Матвея Кисляка о «Золотом мяче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в интервью с Нобелем Арустамяном Кисляк заявил, что он не только хочет попасть в номинацию, но и выиграть эту престижную награду. В интервью изданию Sport24 Лукин напомнил, что Кисляк хочет выиграть «Золотой мяч» и подчеркнул свою веру в него.
По его мнению, это событие может произойти в ближайшие годы, но пока рано об этом говорить. Лукин добавил, что мечтать правильно и необходимо.
Также стало известно, что в 2025 году «Золотой мяч» получил нападающий сборной Франции и ПСЖ Усман Дембеле. Матвей Кисляк провёл 59 матчей в основном составе ЦСКА.
В этих играх он забил восемь голов и сделал шесть результативных передач. Известный портал Transfermarkt оценивает 20-летнего футболиста в 16 миллионов евро.