Luis Enrike, "Zenit" hujumchisi, Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, Anchelottining eng katta afzalligi – o‘yinchilarni tinglashi va ular bilan doimiy muloqotda bo‘lishidir.
Enrike "Match TV"ga bergan intervyusida murabbiy har bir futbolchidan o‘zini qaysi pozitsiyada qulayroq his qilishi haqida so‘rashini va jamoa g‘oyalari futbolchilar bilan birgalikda shakllantirilishini aytib o‘tgan. Shuningdek, Luis Enrike Anchelottining har bir futbolchiga individual maslahatlar berishini va ularning kundalik hayotiga ham alohida e’tibor qaratishini ta’kidladi.
Bu murabbiyning o‘z jamoasi bilan ishlashdagi o‘ziga xos yondashuvini ko‘rsatadi. Eslatib o‘tamiz, Karlo Anchelotti 2025-yilning may oyida Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini qabul qilgan edi.

Луис Энрике похвалил тренерский стиль Анчелотти
Луис Энрике, нападающий "Зенита", поделился своими впечатлениями о работе с главным тренером сборной Бразилии Карло Анчелотти. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию сообщил сайт euro-football.ru. По словам футболиста, главным преимуществом Анчелотти является умение слушать игроков и постоянное общение с ними.
В интервью "Матч ТВ" Энрике рассказал, что тренер спрашивает каждого футболиста, в какой позиции он чувствует себя комфортнее, а идеи команды формируются совместно с игроками. Также Луис Энрике отметил, что Анчелотти дает каждому футболисту индивидуальные советы и уделяет особое внимание их повседневной жизни.
Это показывает уникальный подход тренера к работе с командой. Напомним, что Карло Анчелотти принял должность главного тренера сборной Бразилии в мае 2025 года.