«Sankt-Pauli» va «Gamburg» o‘yini golsiz yakunlandi
Germaniya chempionatining 19-turida turnir jadvalining quyi qismida joylashgan «Sankt-Pauli» va «Gamburg» jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv asosan teng kurashlar bilan o‘tdi. «Sankt-Pauli» mezbon sifatida raqib darvozasi tomon ko‘proq zarba yo‘llagan bo‘lsa-da, «Gamburg» to‘pni nazorat qilishda ustunlik qildi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Biroq butun o‘yin davomida yirik va esda qolarli vaziyatlar deyarli kuzatilmadi.
Har ikki jamoa hujumlarni samarali yakunlashda aniq qarorlar qabul qila olmadi. Shu sababli, uchrashuv 0:0 hisobidagi durang bilan yakunlandi.
O‘yin davomida har ikki tomon bir-biriga qarshi ehtiyotkorlik bilan harakat qildi, bu esa hisobga ta’sir qildi. Mazkur durang natijasi «Sankt-Pauli»ga turnir jadvalining eng quyi pog‘onasidan chiqib, o‘tish o‘yinlari zonasiga ko‘tarilish imkonini berdi.
«Gamburg» esa 13-o‘rinda qolishni davom ettirdi. O‘yinning natijasi jamoalarning hozirgi holatini yaqqol aks ettirdi.

«Санкт-Паули» и «Гамбург» сыграли вничью без голов
В 19-м туре чемпионата Германии команды «Санкт-Паули» и «Гамбург», расположенные в нижней части турнирной таблицы, провели матч между собой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча в основном проходила в равной борьбе. Несмотря на то, что «Санкт-Паули» как хозяин чаще наносил удары по воротам соперника, «Гамбург» имел преимущество в контроле мяча.
Об этом сообщает euro-football.ru. Однако за весь матч практически не было крупных и запоминающихся моментов.
Обе команды не смогли принять точные решения для эффективного завершения атак. По этой причине матч завершился вничью со счётом 0:0.
В ходе игры обе стороны действовали осторожно друг против друга, что повлияло на результат. Этот ничейный результат позволил «Санкт-Паули» выйти с самой нижней позиции турнирной таблицы и подняться в зону переходных матчей.