Diveyev bolaligida Germaniya yulduzlari bilan suratga tushgan
Rossiya terma jamoasi va "Zenit" klubi himoyachisi Igor Diveyev ijtimoiy tarmoqlarda eski bir suratni e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu suratda 10 yoshli Diveyev Germaniya terma jamoasi futbolchilari bilan birga aks etgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Suratda Germaniya terma jamoasining mashhur futbolchilari — Lukas Podolski, Bastian Shvaynshtayger va Mesut O‘zilni ko‘rish mumkin. Surat 2010 yilgi jahon chempionati saralash bosqichi doirasida o‘tkazilgan Rossiya va Germaniya uchrashuvi oldidan olingan.
Diveyev o‘sha paytda maydonga futbolchilar bilan birga chiqqanini eslab, bu holat terma jamoa bilan ilk bor maydonga chiqishi bo‘lganini ta’kidladi. U o‘z xotirasida: "Terma jamoamiz bilan maydonga ilk chiqishim!
Faqat Podolski, Shvaynshtayger va O‘zil bilan birga", — deb yozdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 2009 yil oktabr oyida Moskvadagi "Lujniki" stadionida o‘tkazilgan o‘yinda Germaniya Rossiyani 1:0 hisobida mag‘lub etgan.

Diveyev в детстве фотографировался с немецкими звездами
Защитник сборной России и клуба "Зенит" Игорь Дивеев опубликовал в социальных сетях старое фото. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом фото 10-летний Дивеев запечатлен вместе с футболистами сборной Германии. Об этом сообщает euro-football.ru.
На фото можно увидеть известных футболистов сборной Германии — Лукаса Подольски, Бастиана Швайнштайгера и Месута Озила. Фото сделано перед матчем Россия — Германия в рамках отборочного этапа чемпионата мира 2010 года.
Дивеев вспомнил, что тогда он вышел на поле вместе с игроками и отметил, что это был его первый выход на поле с национальной командой. В своей памяти он написал: "Мой первый выход на поле с нашей сборной!
Только вместе с Подольски, Швайнштайгером и Озилом", — написал он. По данным, в октябре 2009 года на стадионе "Лужники" в Москве Германия обыграла Россию со счетом 1:0.