Hujumchi Sadio Mane katta ehtimol bilan "Al-Nasr" klubini tark etishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Saudiya Arabistoni klubi senegallik futbolchiga yangi shartnoma taklif qilishni rejalashtirayotgan bo‘lsa-da, hozircha rasmiy qaror qabul qilinmagan.
Sadio Mane bilan tuzilgan amaldagi shartnoma 2027 yil 30 iyungacha amal qiladi. Mane 2023 yilda Germaniyaning "Bavariya" klubidan "Al-Nasr"ga 30 million yevro evaziga o‘tgan edi.
Joriy mavsum davomida u 17 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urishga va 6 ta golli uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining joriy transfer qiymati 7 million yevroga teng.
Hozirda "Al-Nasr" Saudiya Arabistoni chempionati jadvalida 37 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu holat klubning kelgusida qabul qiladigan qarorlariga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Садио Мане ожидается уход из
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По данным, клуб из Саудовской Аравии планирует предложить сенегальскому футболисту новый контракт, однако официального решения пока не принято.
Действующий контракт с Садио Мане действует до 30 июня 2027 года. В 2023 году Мане перешёл из немецкого клуба "Бавария" в "Аль-Наср" за 30 миллионов евро.
В текущем сезоне он сыграл в 17 матчах, забил 6 голов и сделал 6 результативных передач. По данным портала Transfermarkt, текущая трансферная стоимость футболиста составляет 7 миллионов евро.
В настоящее время "Аль-Наср" занимает третье место в таблице чемпионата Саудовской Аравии с 37 очками. Эта ситуация может повлиять на решения клуба в будущем.