Ballak: Bissek "Bavariya" uchun ideal futbolchi
Yann Bissekning so‘nggi o‘yinlari ko‘plab mutaxassislarning e’tiborini tortmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Himoyachi Germaniya terma jamoasiga chaqirilishi ham uning qobiliyatlarini tasdiqlaydi. Sobiq futbolchi Mixael Ballakning fikricha, bunday iste’dodli futbolchini Myunxenning "Bavariya" klubi o‘z tarkibiga qo‘shishni istashi tabiiy hol.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Ballakning ta’kidlashicha, Bissek kabi yosh va iqtidorli futbolchilar "Bavariya"ning tarkibni yangilash va yoshartirish rejalarida muhim o‘rin tutishi mumkin.
U futbolchini jamoaning kelajagi uchun foydali deb biladi. Ushbu fikrlar fcinter1908.it nashri tomonidan ham tasdiqlangan.
Ma’lumot uchun, Mixael Ballak 2002–2006 yillarda "Bavariya"da faoliyat yuritgan va 2012 yilda futbolchilik faoliyatini yakunlagan. Yann Bissek esa 2023 yilda Daniyaning "Orxus" klubidan Italiya chempionatidagi "Inter" klubiga o‘tgan.

Баллак: Бисек — идеальный футболист для "Баварии"
Вызов защитника в сборную Германии также подтверждает его способности. По мнению бывшего футболиста Михаэля Баллака, естественно, что такой талантливый футболист, как он, хотел бы присоединиться к клубу «Бавария» из Мюнхена.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Баллака, молодые и талантливые футболисты, такие как Биссек, могут играть важную роль в планах «Баварии» по обновлению и омоложению состава.
Он считает футболиста полезным для будущего команды. Эти мнения также подтверждены изданием fcinter1908.it.
Для справки, Михаэль Баллак выступал за «Баварию» с 2002 по 2006 год и завершил карьеру футболиста в 2012 году. Янн Биссек в 2023 году перешёл из датского клуба «Орхус» в итальянский клуб «Интер».