Aleksandr Gleb: "Arsenal" finalga chiqsa, xursand bo‘laman
Belaruslik sobiq futbolchi Aleksandr Gleb o‘z faoliyati davomida "Arsenal" klubida ham o‘ynaganini eslab, londonliklarning joriy Chempionlar ligasi mavsumidagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football" nashri xabar berdi. Glebning so‘zlariga ko‘ra, "Arsenal" musobaqaning guruh bosqichini juda yuqori saviyada o‘tkazgan.
Shunga qaramay, u turnirda hozircha aniq bir favoritni ajratib ko‘rsatish qiyinligini ta’kidladi. "Hammasi 1/8 final bosqichiga chiqqan jamoalar ma’lum bo‘lgach, turnirning kelgusi yo‘nalishlari aniqroq ko‘rinadi.
Lekin sobiq klubim "Arsenal" Chempionlar ligasida g‘olib chiqsa yoki hech bo‘lmaganda finalgacha yetib borsa, men juda xursand bo‘laman", — dedi Gleb "RB Sport" nashriga bergan intervyusida. U, shuningdek, Chempionlar ligasi finalida ikkita hujumkor va o‘z o‘yin uslubini namoyish eta oladigan jamoalar o‘zaro to‘qnash kelishini ko‘rishni istashini qo‘shimcha qildi.
Ma’lumki, "Arsenal" Chempionlar ligasining guruh bosqichida barcha sakkizta uchrashuvda g‘alaba qozonib, birinchi o‘rinni egalladi. Londonliklar ushbu yutuqni turnirning yangi formatida birinchi bo‘lib qo‘lga kiritgan jamoaga aylandi.

Александр Глеб: "Арсенал" если выйдет в финал, буду рад
Белорусский бывший футболист Александр Глеб, вспомнив, что в своей карьере играл за клуб "Арсенал", оценил шансы лондонцев в текущем сезоне Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Euro-Football". По словам Глеба, "Арсенал" провёл групповой этап соревнования на очень высоком уровне.
Тем не менее, он отметил, что пока сложно выделить явного фаворита турнира. "Всё станет яснее после того, как будут известны команды, вышедшие в 1/8 финала, тогда станет понятнее дальнейшее развитие турнира.
Но если мой бывший клуб "Арсенал" выиграет Лигу чемпионов или хотя бы дойдёт до финала, я буду очень рад", — сказал Глеб в интервью изданию "RB Sport". Он также добавил, что хотел бы увидеть в финале Лиги чемпионов противостояние двух атакующих команд, способных продемонстрировать свой стиль игры.
Известно, что "Арсенал" в групповом этапе Лиги чемпионов выиграл все восемь матчей и занял первое место. Лондонцы стали первой командой, которая достигла такого результата в новом формате турнира.