Arrasate: "Mallorka" imkoniyatlardan foydalana olmadi
Mallorka jamoasi bosh murabbiyi Yagoba Arrasate Ispaniya chempionatining 23-turi doirasida "Barselona"ga qarshi kechgan va 0:3 hisobida yakunlangan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, jamoa o‘z imkoniyatlarining asosiy qismini birinchi bo‘limdayoq ishga solgan.
Uning fikriga ko‘ra, faqat jismoniy tayyorgarlik yaxshi bo‘lishi yetarli emas, vaziyatlarni samarali yakunlash ham muhim. Uchrashuvning dastlabki goli "Barselona" foydasiga rikoshet sababli kiritilgan bo‘lsa, "Mallorka" birinchi bo‘limda 2-3 ta qulay imkoniyatdan foydalana olmadi.
Ikkinchi bo‘limda esa jamoa kuchdan qolgan va raqib ustunlikni qo‘lga olgan. Arrasate o‘yin davomida qo‘llanilgan taktika haqida ham to‘xtalib o‘tdi.
U Matu bilan birga 5 nafar himoyachi bilan o‘ynash variantini sinab ko‘rganini aytdi. Jamoa to‘pni nazorat qilishda yomon bo‘lmagan, ammo yakunlovchi zarbalarda aniqlik yetishmagan.
Murabbiy o‘yinga o‘zgarish kiritish maqsadida uch nafar futbolchini almashtirgan vaqtda, "Barselona" safidagi Lamine Yamal gol urib, hisobni 0:2 ga yetkazgan. Bu esa "Mallorka" uchun vaziyatni yanada qiyinlashtirgan.
Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng "Mallorka" 24 ochko bilan turnir jadvalining 15-pog‘onasida qoldi. "Barselona" esa 58 ochko to‘plab, musobaqa jadvalidagi yetakchiligini mustahkamlab oldi.

Arrasate: "Мальорка" не смогла воспользоваться возможностями
Главный тренер команды "Мальорка" Ягоба Аррасате поделился своими мыслями после матча 23-го тура чемпионата Испании против "Барселоны", который завершился со счётом 0:3. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам специалиста, команда использовала основную часть своих возможностей уже в первом тайме.
По его мнению, одной хорошей физической подготовки недостаточно, важно также эффективно завершать моменты. Первый гол в матче был забит в пользу "Барселоны" после рикошета, а "Мальорка" не смогла реализовать 2-3 удобных момента в первом тайме.
Во втором тайме команда ослабла, и соперник взял инициативу в свои руки. Аррасате также остановился на тактике, применённой в ходе игры.
Он рассказал, что пробовал вариант игры с пятью защитниками вместе с Мату. Команда неплохо контролировала мяч, но не хватало точности в завершающих ударах.
Когда тренер сделал три замены, чтобы изменить ход игры, Ламине Ямал из "Барселоны" забил гол, доведя счёт до 0:2. Это ещё больше усложнило ситуацию для "Мальорки".
После этого поражения "Мальорка" осталась на 15-м месте турнирной таблицы с 24 очками. "Барселона" же, набрав 58 очков, укрепила своё лидерство в соревновании.