"Al-Nasr" futbol klubi hujumchisi Krishtianu Ronaldu o‘z faoliyati kelajagi borasida jiddiy o‘ylamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"The Touchline" nashri Saudiya Arabistoni ommaviy axborot vositalariga asoslanib xabar berishicha, portugaliyalik yulduz Saudiya Arabistoni Davlat investitsiya fondi klubning transfer siyosatiga to‘sqinlik qilganini ta’kidlamoqda. Uning fikricha, bu holat jamoaning chempionlik imkoniyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Bu haqda "euro-football.ru" sayti ma’lum qildi. Manbalarning xabariga ko‘ra, 41 yoshli futbolchi Saudiya chempionatida "Al-Hilol" foydasiga bo‘layotgan tarafkashlikdan ham norozi.
Agar u jamoa ichidagi vaziyat yaxshilanmasa va uning fikrlariga e’tibor berilmasa, Ronaldu mavsum oxirida Saudiya chempionatini tark etishi mumkin. Shuningdek, portugaliyalik hujumchi yuqoridagi sabablar tufayli "Al-Nasr"ning oxirgi ikki uchrashuvida maydonga tushmagan.
Hozircha u yaqin kunlarda o‘yinga qaytishni rejalashtirmayotgani ma’lum qilindi. Ronaldu uchun klub ichidagi muammolarni hal etish muhim sanaladi.

Роналду может покинуть "Аль-Наср"?
Нападающий футбольного клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду серьезно задумывается о будущем своей карьеры. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания «The Touchline», ссылающегося на средства массовой информации Саудовской Аравии, португальская звезда отмечает, что Государственный инвестиционный фонд Саудовской Аравии препятствует трансферной политике клуба. По его мнению, это негативно сказывается на шансах команды на чемпионство.
Об этом сообщил сайт «euro-football.ru». По данным источников, 41-летний футболист также недоволен предвзятостью в пользу «Аль-Хиляля» в чемпионате Саудовской Аравии.
Если ситуация внутри команды не улучшится и его мнение не будет учтено, Роналду может покинуть чемпионат Саудовской Аравии по окончании сезона. Кроме того, португальский нападающий не выходил на поле в последних двух матчах «Аль-Насра» по вышеуказанным причинам.
Пока известно, что он не планирует возвращаться к играм в ближайшие дни. Для Роналду важно решить внутренние проблемы клуба.