Anxel di Mariya Argentinaga qaytgach, dastlab yaxshi natijalar ko‘rsatgan bo‘lsa-da, ko‘p o‘tmay uning atrofida salbiy fikrlar kuchaya boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu salbiy munosabat futbolchining o‘yinidan ko‘ra, muxlislar va raqiblar noroziligi bilan bog‘liq. Ular di Mariyani maydonda tez-tez simulyatsiya qilishda ayblashmoqda.
Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar bermoqda. Argentina chempionatiga oid forumlarda futbolchining harakatlari muhokama qilinmoqda.
Ayrim muxlislar "Nega di Mariya hiylalari uchun jazolanmaydi?", "U yulduz bo‘lsa-da, bunday harakatlari endi chidaydigan darajada emas", "Penalti olish uchun shunchalik urinish achinarli" kabi fikrlarni yozmoqda. Avval "Manchester Yunayted" va "Real" kabi yirik klublarda o‘ynagan Anxel di Mariya hozirda o‘zining sobiq klubi "Rosario Sentral" tarkibida maydonga tushmoqda.
Uning bu kabi harakatlari futbol olamida keng muhokama qilinayotgani di Mariyaning obro‘siga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Di Mariya симуляции усилили недовольство болельщиков
Анхель ди Мария, вернувшись в Аргентину, сначала показывал хорошие результаты, но вскоре вокруг него начали усиливаться негативные мнения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это негативное отношение связано скорее с недовольством болельщиков и соперников, чем с игрой футболиста. Его обвиняют в частом симулировании на поле.
Об этом сообщает euro-football.ru. На форумах, посвящённых чемпионату Аргентины, обсуждаются действия футболиста.
Некоторые болельщики пишут такие мысли, как «Почему Ди Марию не наказывают за обман?», «Хотя он звезда, такие поступки уже невыносимы», «Так стараться получить пенальти — печально». Ранее Анхель ди Мария играл за крупные клубы, такие как «Манчестер Юнайтед» и «Реал», а сейчас выступает за свой бывший клуб «Росарио Сентраль».
То, что подобные действия футболиста широко обсуждаются в футбольном мире, может повлиять на репутацию Ди Марии.