Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Delgado endilikda klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlaydi.
Ularning asosiy vazifalari jamoa tarkibini kuchaytirish va transfer siyosatini to‘g‘ri yo‘lga qo‘yishdan iborat bo‘ladi. Marselo Delgado futbol olamida katta tajribaga ega shaxs hisoblanadi.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yinda qatnashgan. Shuningdek, u 1998 yilgi jahon chempionatida ham maydonga tushgan.
Futbolchi sifatidagi faoliyati davomida Delgado o‘zining yuqori darajadagi o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini qozongan. 2003 yilda Delgado Libertadores Kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishga muvaffaq bo‘lgan.
U bu borada braziliyalik hujumchi Rikardo Oliveyra bilan bir xil natijaga erishgan. Endilikda u o‘z tajribasi va bilimlarini "Boka Xuniors" klubi rivoji uchun safarbar qiladi.

Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» назначил Марсело Дельгадо на должность нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Теперь Дельгадо будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Их основными задачами станут усиление состава команды и правильное выстраивание трансферной политики. Марсело Дельгадо считается человеком с большим опытом в футбольном мире.
В период с 1995 по 2002 год он сыграл 18 матчей за сборную Аргентины. Также он выходил на поле на чемпионате мира 1998 года.
В течение своей карьеры футболиста Дельгадо привлекал внимание болельщиков своими высококлассными выступлениями. В 2003 году он стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
В этом достижении он сравнялся с бразильским нападающим Рикардо Оливейрой. Теперь он направит свой опыт и знания на развитие клуба «Бока Хуниорс».