Yanvar oyining eng yaxshi futbolchisi kim bo‘ladi?
Ushbu futbolchilar ro‘yxatiga «Lion» jamoasidan Endrik va Pavel Shults, shuningdek, «Marsel» hujumchisi Meyson Grinvud kiritilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Endrik qishki transferlar davrida «Real» jamoasidan «Lion»ga ijaraga o‘tgan edi. Braziliyalik futbolchi yangi jamoasi tarkibida 6 ta o‘yin o‘tkazib, 5 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Shuningdek, «Nant»ga qarshi o‘yinda u qizil kartochka olib, maydonni tark etdi. Yakshanba kuni esa Fransiya chempionatida muhim o‘yin bo‘lib o‘tadi.
Unda «PSJ» o‘z maydonida «Marsel»ni qabul qiladi. Ushbu bellashuv Fransiya chempionatining markaziy uchrashuvlaridan biri sifatida ko‘rilmoqda.

Кто станет лучшим футболистом января?
В соревнованиях Французской Лиги 1 за звание лучшего футболиста января борются три игрока. Об этом сообщает Zamin.uz.
В список этих футболистов вошли Эндрик и Павел Шульц из команды «Лион», а также нападающий «Марселя» Мейсон Гринвуд. Об этом сообщает euro-football.ru.
Известно, что Эндрик перешёл в аренду из команды «Реал» в «Лион» в период зимних трансферов. Бразильский футболист провёл за новую команду 6 матчей, забил 5 голов и сделал 1 голевую передачу.
Кроме того, в матче против «Нанта» он получил красную карточку и покинул поле. В воскресенье в чемпионате Франции состоится важный матч.
В нём «ПСЖ» примет на своём поле «Марсель». Эта встреча считается одним из центральных матчей чемпионата Франции.