Taliska 2028 yilgacha Fenerbahche safida qoladi
Fenerbahche jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Anderson Taliska bilan yangi mehnat shartnomasi imzolandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Istanbul klubining rasmiy manbalari tasdiqlagan xabarni euro-football.ru sayti e’lon qildi. Yangi kelishuvga muvofiq, braziliyalik futbolchi 2028 yil yozigacha Fenerbahche jamoasi safida faoliyatini davom ettiradi.
Taliska Turkiyada 2025 yilning yanvar oyidan beri o‘ynab kelmoqda. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Hozirgi kunda Fenerbahche Turkiya chempionatining 20-turidan so‘ng turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa yetakchi Galatasaraydan 6 ochko ortda qolmoqda.
10 fevral, dushanba kuni Fenerbahche Genchlerbirligi jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Талиска останется в Фенербахче до 2028 года
С атакующим полузащитником Фенербахче Андерсоном Талиской подписан новый трудовой контракт. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил официальный источник стамбульского клуба, информацию опубликовал сайт euro-football.ru. Согласно новому соглашению, бразильский футболист продолжит выступать за Фенербахче до лета 2028 года.
Талиска играет в Турции с января 2025 года. В текущем сезоне он провел 33 матча во всех соревнованиях, забил 19 голов и сделал 4 голевые передачи.
В настоящее время Фенербахче занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Турции после 20-го тура. Команда отстает от лидера Галатасарая на 6 очков.