Mbappe golli seriyasini olti o‘yinga yetkazdi
O‘yin davomida "Real" ikkinchi bo‘limda ikki marta aniq zarba yo‘llab, javobsiz g‘alabaga erishdi. Mazkur uchrashuvda ikkinchi golni fransiyalik hujumchi Kilian Mbappe kiritdi.
Bu haqda Euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Kilian Mbappe ushbu gol orqali La Liga doirasidagi golli seriyasini ketma-ket olti o‘yinga yetkazdi.
U bu seriyani 14-dekabr kuni "Alaves" jamoasi darvozasiga gol urish bilan boshlagan edi va hozirga qadar davom ettirmoqda. Hozirda Mbappening bu ko‘rsatkichi Yevropaning besh kuchli chempionati orasida eng yaxshi amaldagi natija hisoblanadi.
Mazkur holat Kilian Mbappening nafaqat Ispaniya chempionatida, balki Yevropa futbolida ham o‘ziga xos o‘ringa ega ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi. Uning yuqori darajadagi o‘yini va barqaror golli seriyasi jamoasining muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda.

Мбаппе довёл свою серию голов до шести матчей
В очередном туре чемпионата Испании мадридский "Реал" провёл матч против клуба "Валенсия" в городе Валенсия. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе игры "Реал" во втором тайме дважды точно пробил по воротам и одержал победу без ответных голов. Во втором голе этого матча отличился французский нападающий Килиан Мбаппе.
Об этом сообщает сайт Euro-football.ru. Килиан Мбаппе довёл свою серию голов в рамках Ла Лиги до шести матчей подряд.
Он начал эту серию 14 декабря, забив гол в ворота команды "Алавес", и продолжает её до сих пор. В настоящее время этот показатель Мбаппе является лучшим действующим результатом среди пяти сильнейших чемпионатов Европы.
Этот факт ещё раз подтверждает, что Килиан Мбаппе занимает особое место не только в чемпионате Испании, но и в европейском футболе. Его высокий уровень игры и стабильная серия голов вносят значительный вклад в успехи его команды.