Fenerbahche Taliska bilan 2028 yilgacha shartnoma imzoladi
Fenerbahche klubi hujumkor yarim himoyachisi Anderson Taliska bilan yangi mehnat shartnomasi imzoladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda turk klubi rasmiy manbalarida xabar berilgan. Shuningdek, euro-football.ru sayti ham bu ma’lumotni tasdiqlagan.
Yangi kelishuvga ko‘ra, Braziliya futbolchisi jamoa bilan 2028 yil yozigacha hamkorlikni davom ettiradi. Taliska Turkiyaga 2025 yil yanvar oyida kelib qo‘shilgan va o‘shandan buyon klub uchun muhim o‘yinchi bo‘lib kelmoqda.
Joriy mavsumda u 33 ta o‘yinda qatnashib, 19 ta gol urdi va 4 marta golli uzatma berdi, bu esa uning samaradorligini yana bir bor tasdiqlaydi. Hozirgi kunda Turkiya chempionatining 20-turidan keyin Fenerbahche turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda joylashgan.
Jamoa yetakchi Galatasaraydan 6 ochko ortda bormoqda. 10 fevral, dushanba kuni Istanbul klubi Genchlerbirligi bilan o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu bahs jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, natija chempionatdagi vaziyatga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Fenerbahche подписал контракт с Талиской до 2028 года
Клуб Фенербахче подписал новый трудовой контракт с атакующим полузащитником Андерсоном Талиской. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили официальные источники турецкого клуба. Также сайт euro-football.ru подтвердил эту информацию.
Согласно новому соглашению, бразильский футболист продолжит сотрудничество с командой до лета 2028 года. Талиска присоединился к Турции в январе 2025 года и с тех пор является важным игроком клуба.
В текущем сезоне он принял участие в 33 матчах, забил 19 голов и отдал 4 результативные передачи, что ещё раз подтверждает его эффективность. На данный момент после 20-го тура чемпионата Турции Фенербахче занимает второе место в турнирной таблице.
Команда отстаёт от лидера Галатасарая на 6 очков. 10 февраля, в понедельник, клуб из Стамбула проведёт матч с Генчлербирлиги.