Fenerbahche Taliska bilan shartnomani 2028 yilgacha uzaytirdi
Fenerbahche futbol klubi braziliyalik yarim himoyachi Anderson Taliska bilan shartnomani uzaytirganini rasman e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klubning rasmiy manbasiga ko‘ra, yangi kelishuvga binoan Taliska 2028 yil yozigacha jamoa safida harakat qilishda davom etadi. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Taliska Turkiyada o‘z faoliyatini 2025 yilning yanvar oyida boshlagan edi. Joriy mavsum davomida u 33 ta uchrashuvda maydonga tushib, 19 ta gol urishga va 4 ta golli uzatma amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi.
Ushbu natijalari bilan u jamoaning asosiy hujumkor o‘yinchilaridan biri sifatida o‘z o‘rnini mustahkamladi. Hozirda Turkiya chempionatining 20-turidan so‘ng Fenerbahche jamoasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Ular yetakchi Galatasaraydan 6 ochko ortda qolmoqda. Jamoaning navbatdagi o‘yini 10 fevral, dushanba kuni Genchlerbirligi klubiga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Фенербахче продлил контракт с Талиской до 2028 года
Футбольный клуб Фенербахче официально объявил о продлении контракта с бразильским полузащитником Андерсоном Талиской. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным официального источника клуба, согласно новому соглашению Талиска продолжит выступать за команду до лета 2028 года. Об этом сообщает euro-football.ru.
Талиска начал свою карьеру в Турции в январе 2025 года. В текущем сезоне он сыграл 33 матча, забил 19 голов и сделал 4 результативные передачи.
Эти результаты укрепили его позицию как одного из основных атакующих игроков команды. В настоящее время после 20-го тура чемпионата Турции команда Фенербахче занимает второе место в турнирной таблице.
Они отстают от лидера Галатасарая на 6 очков. Следующий матч команды состоится в понедельник, 10 февраля, против клуба Генчлербирлиги.