Koul Palmer: “Chelsi”da erkinlik va ishonch oshmoqda
Londonning “Chelsi” jamoasida kayfiyat va o‘yin uslubi sezilarli darajada o‘zgarib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub yetakchilaridan biri Koul Palmer yangi bosh murabbiy Liam Rosenor qo‘l ostida ishlash jarayoni haqida gapirib, jamoadagi muhit va ishonch oshganini ta’kidladi. Palmerning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy bilan ishlash unga nafaqat futbol, balki ruhiy jihatdan ham ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Murabbiy futbolchilarga erkinlik berib, maydonda o‘z uslubida o‘ynashga va xavfli qarorlar qabul qilishga imkon yaratmoqda. Palmer aynan shu erkinlik va ishonch uning o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatayotganini e’tirof etdi.
“Rosenor bilan hayot ham, futbol ham ajoyib o‘tmoqda. U bizga ishonch bildiryapti, o‘zimiz bo‘lishimizga va erkin o‘ynashimizga sharoit yaratmoqda.
Tez orada meni eng yaxshi holatimda ko‘rasiz”, — dedi Palmer. Eslatib o‘tamiz, Angliya Premer-ligasining 25-turida “Chelsi” safarda “Vulverxempton”ga qarshi o‘yinda 3:1 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Ushbu natijadan so‘ng jamoa 43 ochko jamg‘arib, turnir jadvalida beshinchi o‘rinda qoldi. Palmerning fikrlariga ko‘ra, jamoada avvalgi “qo‘rqib o‘ynash” kayfiyati yo‘qolib bormoqda.
Endi asosiy vazifa ushbu erkinlik va ishonchni har bir o‘yinda natijaga aylantirishdir. Agar bu ruh saqlanib qolsa, “Chelsi” yuqori o‘rinlar uchun kurashda yanada jiddiy ishtirok etishi mumkin.

Коул Палмер: В «Челси» растут свобода и уверенность
Один из лидеров клуба Коул Палмер рассказал о процессе работы под руководством нового главного тренера Лиама Розенора, подчеркнув улучшение атмосферы и уверенности в команде. По словам Палмера, работа с новым тренером оказывает на него положительное влияние не только в футбольном плане, но и психологически.
Тренер дает игрокам свободу, позволяя им играть в своем стиле на поле и принимать рискованные решения. Палмер признал, что именно эта свобода и уверенность положительно влияют на его игру.
«С Розенором жизнь и футбол идут прекрасно. Он доверяет нам, создает условия, чтобы мы были собой и играли свободно.
Скоро вы увидите меня в лучшей форме», — сказал Палмер. Напомним, что в 25-м туре Английской Премьер-лиги «Челси» на выезде выиграл у «Вулверхэмптона» со счетом 3:1.
После этого результата команда набрала 43 очка и занимает пятое место в турнирной таблице. По мнению Палмера, в команде исчезает прежнее настроение «играть в страхе».
Теперь главная задача — превращать эту свободу и уверенность в результат в каждой игре. Если этот дух сохранится, «Челси» сможет серьезнее бороться за высокие места.